Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату14.05.2024, 15:11

Січень-квітень 2024 року: Фінансування органів сектору безпеки і оборони

bezpeka_01.jpgУ рамках контролю за виконанням рішення РНБО України від 9 жовтня 2023 року «Про пропозиції до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», уведеного в дію Указом Президента України від 9 жовтня 2023 року № 682, Апарат РНБО України разом з органами сектору безпеки і оборони проаналізував стан фінансового забезпечення виконання заходів у сфері національної безпеки і оборони протягом січня-квітня 2024 року.

Загальний ресурс на 2024 рік для потреб сектору безпеки і оборони передбачено в сумі 1 692,6 млрд грн, що становить 22,1% валового внутрішнього продукту.

З урахуванням додаткового фінансування нагальних потреб органів сектору безпеки і оборони протягом січня-квітня поточного року загальний фінансовий ресурс збільшився до 1 708,9 млрд грн.

Зокрема, коштом загального фонду державного бюджету сектор безпеки і оборони профінансовано в сумі 618,4 млрд грн, що становить 100% від плану. Отже, фінансування сектору безпеки і оборони за цим джерелом фінансування здійснювалося відповідно до помісячного розпису асигнувань у повному обсязі.

Також у повному обсязі здійснено виплату грошового забезпечення, інших соціальних виплат особовому складу сил безпеки і оборони. Реалізація соціальних гарантій є важливим напрямком, який знаходиться на постійному контролі РНБО України.

Водночас, як свідчить аналіз, суб’єкти сектору безпеки і оборони України подекуди неефективно та нераціонально використовують бюджетні кошти.

Про деякі тенденції використання фінансового ресурсу, що можуть ускладнити забезпечення сил безпеки і оборони поінформовано Кабінет Міністрів України для вжиття відповідних заходів.

За інформацією суб’єктів сектору безпеки і оборони України, рівень фінансування у січні-квітні надав змогу забезпечити в умовах воєнного стану фінансування основних пріоритетних напрямів їх діяльності.

Довідково: Відповідно до вимог Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» та Бюджетного кодексу України Апарат Ради в установленому порядку здійснює підготовку матеріалів до засідання РНБО України «Про пропозиції до Бюджетної декларації на 2025-2027 роки за статтями, пов’язаними із забезпеченням національної безпеки і оборони України».