Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату16.03.2026, 17:00

Україна передала ЄС пропозиції щодо заборони в’їзду та запровадження санкцій проти російських військових злочинців

16032026_2.pngУкраїна ініціювала запровадження обмежувальних заходів Європейського Союзу щодо майже 130 російських військових командирів, причетних до злочинів проти українського населення. Відповідний пакет матеріалів із персональними даними уже передано партнерам для розгляду в межах санкційних процедур ЄС.

До переданого переліку включено персональні дані російських військовослужбовців, які брали безпосередню участь у ракетних ударах по українських містах і об’єктах цивільної інфраструктури. Також передано інформацію про близько 300 членів їхніх родин.

Йдеться, зокрема, про представників підрозділів дальньої авіації, військово-морських сил та ракетних військ наземного базування російської федерації. Зафіксовано їхню причетність до масованих ракетних атак проти України з початку повномасштабного вторгнення.

Серед ідентифікованих осіб – військовослужбовці російських авіаційних підрозділів, екіпажі надводних і підводних ракетоносіїв, а також військові, які мають доступ до ракетних комплексів наземного базування. Вони брали участь у численних атаках по українських містах, що призвело до загибелі мирних громадян і значних руйнувань цивільної інфраструктури.

Передання цих матеріалів є частиною системної співпраці України з Європейським Союзом щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до воєнних злочинів та агресії проти нашої держави.

«Україна бере участь у спільній із Євросоюзом роботі. І наше лідерство тут справді дуже важливе. Треба працювати над тим, щоб усі, хто бере участь у війні проти України, не мали права вʼїжджати до країн Європейського Союзу. Ми бачимо, що Європа готова підтримати, і я вдячний партнерам за це», – наголосив Президент України Володимир Зеленський.