Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату15.07.2014, 14:32

Оперативна інформація Інформаційно-аналітичного центру РНБОУ за 15 липня

Інформація станом на 17:00

 

Ситуація в зоні проведення АТО

Підрозділи сил АТО продовжують виконувати завдання у Донецькій та Луганській областях, стискаючи кільце навколо тимчасово підконтрольних терористам районів. Водночас тривають заходи з відновлення інфраструктури у населених пунктах та територіях, які були звільнені від бойовиків. Зокрема, триває розмінування автомобільних шляхів та споруд, які бойовики замінували під час перебування на цих територіях.

У бою за селище Металіст біля Луганська, українські військові відбили арсенал зброї бойовиків. Утікаючи, найманці поспіхом залишили не тільки стрілецьку зброю, але й 5 станкових протитанкових гранатометів «Копье». Судячи з маркування, вони російського виробництва. Військові позначення РФ є і на трьох ручних гранатометах «Муха». Фотографії доказів щодо походження зброї надав у штаб АТО наш колега-журналіст.

За результатами проведеної пошуково-рятувальної операції четверо з восьми членів екіпажу літака Ан-26 врятовано та направлено у безпечний район. Вони перебувають на території, підконтрольній силам АТО, їх супроводжують до головної бази. Від учора відомо, що двоє військовослужбовців перебувають в полоні у бойовиків. Наразі реалізовуються заходи зі звільнення українських військовослужбовців з полону. Доля ще двох членів екіпажу невідома. Пошуково-рятувальна операція триває. Комісія, яка має встановити причини, що призвели до падіння літака Ан-26, завершує свою роботу. Про наслідки проведеного розслідування буде повідомлено додатково. У зв'язку із розслідуванням ситуації, пов'язаної з падінням 14 липня 2014 р. в Луганській області військово-транспортного літака Ан-26 Повітряних Сил Збройних Сил України, польоти авіації сил АТО призупинені до окремого розпорядження. Авіація сил АТО перебуває в пунктах постійної дислокації.

У Сніжному на Донеччині внаслідок вибуху бомби зруйновано 12 квартир чотириповерхового житлового будинку. Кількість постраждалих встановлюється. З уцілілих квартир евакуювали 5 осіб.

  • Мер міста Попасна Луганської області, який був викрадений бойовиками 11 липня, звільнений з полону. Найманці його побили, прострелили ногу, завдали ножове поранення, внаслідок чого у нього стався серцевий напад. Сьогодні мер перебуває у безпечному місці.

 

Захоплення терористами циільних об'єктів

Терористи продовжують захоплювати цивільні об'єкти, перешкоджаючи нормалізації життя місцевих мешканців. У селищі Вовчоярівка на Луганщині бойовики захопили будівлю «Укртрансгазу», у місті Лисичанськ - будівлю міського водоканалу, що може спричинити перебої у водо- та газопостачанні. Найманці створюють у цих будівлях опорні пункти.

 

Відновлення інфраструктури

  •  До Краматорська продовжується підвіз води і продуктів харчування. Городянам передали також 10 тисяч примірників газети «Донецькі Новини». Крім того, в Україні ініціювали збір коштів для підтримки зведеного загону міліції, до якого увійшли представники правоохоронних органів з різних областей. Вони зараз забезпечують порядок на вулицях міста.

 

  • Сьогодні у Слов'янську було представлено виконуючого обов'язки голови Слов'янської районної державної адміністрації полковника міліції Андрія Крищенка. Перед ним поставили першочергове завдання - забезпечити життєдіяльність міста та району. Це передусім відновлення постачання електроенергії та водопостачання. На даний момент з 13 мікрорайонів Слов'янська електроенергією забезпечено 7, а водою - 2 райони. Проблемними залишаються пасажирські і транспортні перевезення через  значне пошкодження автопарку. У місті майже у всіх районах відновлено покриття мобільного зв'язку. Мешканці Слов'янська повертаються до своїх домівок. Щодня надходить гуманітарна допомога. Її роздають насамперед соціально незахищеним верствам населення.

 

  • У Слов'янську з 13:15 відновлено мовлення Першого Національного телеканалу України. Мовлення ведеться з телевежі на горі Карачун.

 

  • Тривають відновлювальні роботи системи водопостачання регіону. Почали працювати насосні агрегати першого і другого підйому каналу Сіверський Донець - Донбас. На даний момент канал наповнюється водою. Тривають ремонтні роботи. Другий Донецький водогін відновлений і працює в штатному режимі, вода подається до Дружківки, Костянтинівки, Краматорська, Слов'янська та прилеглих селищ.

 

  

Запорізькі активісти випробували та розпочали встановлення самостійно спроектованих захисних екранів для БТРів та іншої легкоброньованої техніки. Перед встановленням захисних екранів на полігоні провели їх випробування. Екрани успішно витримали чотири прямих влучення з ручного протитанкового гранатомета. Сьогодні одне з промислових підприємств міста за власний рахунок розпочало встановлення цих захисних екранів на військову техніку механізованого з'єднання Збройних Сил України.

 


 

Інформація станом на 12:00

 

Ситуація в зоні проведення АТО

 

 

 

 

 

Міжнародна підтримка

Напередодні засідання Європейської Ради, яке відбудеться 16 липня в Брюсселі і на якому розглядатиметься ситуація в Україні, українська влада проводить активну роботу з інформування європейської спільноти щодо реального стану справ на Донбасі. Зокрема, європейським лідерам та дипломатам надаються беззаперечні підтвердження того, що Російська Федерація систематично підтримує терористів і взяла курс на ескалацію конфлікту. 

Окремо наголошується на численних фактах обстрілів українських військових з території Росії, свідченнях участі військовослужбовців Збройних сил та спецслужб Російської федерації у бойових діях на боці терористів, провокаціях на кордоні, відкритому сприянні російських прикордонників під час спроб прориву колон бронетехніки та банд бойовиків з території Росії.

Президент України Петро Порошенко провів переговори з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Зокрема, обговорювалась підготовка до розгляду української проблематики на засіданні Європейської Ради та шляхи організації зустрічі Тристоронньої контактної групи у форматі відео-конференції. Очікується, що така зустріч може відбутися сьогодні. Меркель зауважила, що вислів речника федерального уряду Німеччини щодо прямих переговорів з терористами невірно тлумачили, і висловила відданість ідеї консультацій тристоронньої контактної групи.

Президент України також провів переговори з Президентом Литви Далею Грібаускайте, прем'єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм та прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Усі вони висловили запевнення у підтримці України на засіданні Європейської Ради.

За дорученням Президента представникам дипломатичного корпусу, акредитованим в Україні, були надані фото- та відеодокази підтримки терористів з боку Росії. Було зроблено акцент на тому, що транспортний літак Ан-26 Збройних сил України міг бути уражений тільки силами протиповітряної оборони або іншим літаком з боку Російської Федерації.

Держдепартамент США знову виступив із заявою, в якій звинувачує Росію в постачаннях озброєнь терористам на Південний Схід України. Зокрема, у поширеній заяві Держдепом сказано: «Ми вважаємо, що Росія продовжує постачання їм важкого озброєння, обладнання, фінансує їх, дає можливість збройному персоналу перетинати кордон з Україною». У заяві також стверджується, що Сполучені Штати «не мають у своєму розпорядженні свідчення» припинення такої допомоги. Більш того, Держдепартамент вважає, що Росія продовжує концентрацію своїх військ на кордоні з Україною, включаючи «більш сучасні засоби оборони».

Також висловлена стурбованість тим, що значна частина цих озброєнь буде переправлена, як це вже було зроблено з танками і ракетними установками залпового вогню, саме з прикордонних районів.