Оперативна інформація Інформаційно-аналітичного центру РНБОУ за 28 жовтня + Карта
Ситуація в зоні АТО
За минулу добу активність терористів в окремих районах зони АТО порівняно з кінцем минулого тижня дещо зросла. На підконтрольних бойовикам територіях продовжується фіксація нарощування сил незаконних збройних формувань і підрозділів ЗС РФ.
У Донецькому аеропорту бойовики обстріляли позиції українських військових з артилерії, гранатометів і стрілецької зброї. Наші військовослужбовці продовжують утримувати цей об'єкт під контролем.
Терористи обстріляли також прилеглі до аеропорту Авдіївку та Піски.
Крім цього, бойовики здійснили обстріли позицій сил АТО у Донецькій області в районі м. Дебальцеве, поблизу с. Тоненьке, біля с. Новокалинове та у районі смт Ольховатка.
Під час вчорашнього бою у районі Талаківки - Гнутово поблизу Маріуполя наші підрозділи знищили один танк та один автомобіль бойовиків. Терористи також зазнали втрат у живій сил. Терористи вчора тричі обстріляли з установок «Град» і мінометів ротний опорний пункт сил АТО. Сьогодні з шостої ранку обстріл продовжився.
Учора ввечері відбулося відведення військовослужбовців з блокпосту №32 в районі селища Сміле. Відхід відбувся разом із технікою та озброєнням. Відхід відбувся без втрат. Наразі військовослужбовцям надається психологічна та медична допомога, після чого бійцям будуть надані відпустки.
За попередніми даними, втрати на цій ділянці протягом часу протистояння з вересня становлять більше десяти осіб. На даний момент відбувається ідентифікація тіл загиблих та з'ясування долі декількох військовослужбовців, що офіційно вважаються зниклими безвісті.
Учора вперше за останні тижні відбулася активізація у звільненні заручників. В рамках мирного плану Президента України звільнено 21 військовослужбовця, які перебували в заручниках у терористів.
Бойовики та російські війська продовжують здійснювати повітряну розвідку за допомогою безпілотників. БПЛА зафіксовані в районі н.п. Сартана поблизу Маріуполя, Курахове - на захід від Донецька, а також на ділянці відділу прикордонної служби «Красна Талівка» у Луганській області.
За добу загинуло 2 українських військових, 2 отримали поранення.
Бойових зіткнень на кордоні поза межами АТО не було.
Фахівці «Укроборонпрому» за добу відремонтовали одну БМП та 2 танки.
Ситуація у населених пунктах зони АТО
На ранок 28 жовтня у Донецьку без газопостачання залишаються 3908 абонентів, серед них 12 багатоквартирних будинків, 2837 будинків приватного сектора і 26 підприємств. На відновленні пошкоджених від артобстрілів терористами розподільних газопроводів одночасно задіяно 7 ремонтних бригад газовиків. Роботи вже ведуться у Куйбишевському, Київському та Петровському районах Донецька.
За кілька днів до парламентських виборів бойовики «Всевеликого войска донского» здійснили криваву провокацію в с.Сокільники в Новоайдарському районі Луганської області. Одягнені в камуфляж терористи на позашляховиках заїхали в селище і почепили синьо-жовті прапори на будинках двох місцевих мешканців - активістів проведеного 11 травня так званого «референдуму» за самопроголошену «ЛНР». Обох людей - 58-річну жінку та 47-річного чоловіка бойовики розстріляли з пістолетів. Це вбивство терористи ЛНР намагались використати для дискредитації українських військових та української влади під час виборів. Селище Сокільники з самого початку бойових дій перебуває під контролем так званої ЛНР і туди жодного разу не заходили українські силовики.
У Слов'янську СБУ затримала громадянина України 1973 року народження, який ще у квітні приєднався до терористів та брав участь у захопленні Слов'янського міськвідділу міліції, де згодом бандити влаштували одну з своїх найбільш жорстоких катівень. У період, коли Слов'янськ контролювали терористи, цей громадянин був особистим водієм ватажка бандугрупування на прізвисько «Корсар».
У Волновасі Донецької області СБУ затримала громадянина України 1993 року народження, який був у терористів «ДНР» коригувальником вогню і скеровував обстріли артилерії по підрозділам сил АТО. Тривають оперативно-слідчі дії.
Протягом доби піротехнічні підрозділи ДСНС України виявили та знешкодили 79 одиниць боєприпасів, з них: 39 артилерійських снарядів; 18 мінометних мін; 22 інших вибухонебезпечних предмети. Обстежено понад 4 га територій. Загалом від початку робіт перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 960 адміністративних споруд та інших будівель. Обстежено близько 1452 га територій. Виявлено та знешкоджено 25 409 одиниць боєприпасів.
Матеріальну допомогу на оплату житла та комунальних послуг отримують близько 19 тисяч сімей вимушених переселенців з Донбасу та Криму. Загалом на облік поставлено понад 40 тисяч сімей переселенців. Наразі 430 тис. осіб зареєструвалося в штабах, з них - 135 тис. осіб вже повернулося на постійне місце проживання - до міст, які контролюються українською владою.
Реакція міжнародної спільноти на події в Україні
Президент України Петро Порошенко провів телефонні розмови з Віце-Президентом США Джозефом Байденом, Президентом Польщі Броніславом Коморовським та Президентом Словаччини Андреєм Кіскою.
Віце-Президент США Джозеф Байден високо оцінив дії Президента України, які забезпечили демократичність виборів до Верховної Ради. Президент Польщі Броніслав Коморовський наголосив, що результати парламентських виборів відкривають перед Україною перспективу глибоких реформ, які Польща готова всіляко підтримувати.
Президент Словаччини Андрей Кіска відзначив важливість перемоги проєвропейських та реформаторських сил. Петро Порошенко подякував Словаччині за надання гуманітарної допомоги Україні і за лікування більше 60 українців, що постраждали під час подій на Майдані та під час бойових дій на Донбасі, надання допомоги для потреб ЗСУ, Дитячого центру нейрохірургії.
Президент США Барак Обама привітав український народ з проведенням успішних парламентських виборів і закликав Росію гарантувати, що терористи на Донбасі дозволять українцям проголосувати 7 грудня на місцевих виборах, а будь-які інші вибори США не визнають.
Уряд Сполучених Штатів готовий підтримати Україну в намаганнях мирно розв'язати конфлікт на Сході та повернути Крим, а також у проведенні реформ і забезпеченні економічної стабільності та зростання.
Підтримку Україні за підсумками позачергових виборів до Верховної Ради висловили також керівництво Європейського Союзу в особі президента Європейської Ради Германа Ван Ромпея та президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон, Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Буркхальтер, Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, Президент Європейського парламенту Мартін Шульц, Голова комітету Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок та голова місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Срджан Павлічич.
Вітання у зв'язку з успішним завершенням позачергових парламентських виборів в Україні висловили також Королівство Бельгія та Казахстан.