У НКЦК при РНБО України відбулися навчання з кіберрозвідки для спеціалістів з держсектору
Дводенний семінар організовано Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України за підтримки Фонду цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) та Державного департаменту США. До участі у ньому були запрошені представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки в Україні.
Основними напрямами під час навчань були: тактика та протидія кібершпигунським групам Російської Федерації, кіберрозвідка з використанням відкритих джерел CTI/OSINT та атрибуція (ідентифікація атакуючих).
Після завершення теоретичної частини тренінгу учасники мали змогу на практиці відпрацювати отримані навички.
За словами заступника Секретаря РНБО України Сергія Демедюка, ідентифікація атакуючої сторони – одна з найважливіших складових захисту країни від кіберзагроз. Нині в Україні вона розвинена недостатньо. Тому НКЦК при РНБО України залучив міжнародних партнерів та фахівців однієї з найкращих міжнародних кібербезпекових компаній «FireEye» для проведення такого семінару для працівників державного сектору.
«Простіше попередити атаку та підготуватися до неї, ніж реагувати на наслідки. Для цього необхідна якісна кіберрозвідка, яка до цього часу у нас не була розвинена на достатньому рівні. Цей семінар надав можливість покращити практичні навички та набути досвід передових приватних кібербезпекових організацій для захисту нашої країни від кіберзагроз», - зазначив він.
Раніше НКЦК при РНБО України повідомляв про високий рівень кіберзагрози в Україні через масштабну кібератаку на компанію SolarWinds у грудні 2020 року в США. Загроза активна й сьогодні, і може прирівнюватися до атаки 2017 року (NotPetya). Тому спеціалісти з кібербезпеки нагадують про необхідність проведення перевірки своїх систем починаючи з березня 2021 року та негайно їх оновити.