НКЦК виступив партнером Paris Cyber Summit
Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виступив партнером Паризького кібербезпекового саміту Paris Cyber Summit, що відбувся 3-5 червня у Франції. Саміт став платформою для обговорення останніх досягнень та викликів у сфері кібербезпеки. Зокрема ключовою темою форуму винесли питання «Чи може штучний інтелект змінити кіберполітику?». У заході брали участь урядовці європейських країн, провідні експерти галузі, представники приватного бізнесу.
Під час свого виступу керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук поділилася уроками, що здобула Україна у кібервійні.
«Кіберагресія країни-терориста передувала повномасштабному військовому вторгненню, тож будь-яка війна, яку розпочне росія, почнеться з кібератак. І сьогодні ми бачимо, що росія вже розпочала неприховану кіберагресію проти країн ЄС та НАТО. Тому постала нагальна потреба у більш рішучих спільних заходах протидії», – підкреслила Наталія Ткачук.
Секретар НКЦК подякувала країнам-партнерам, міжнародному та вітчизняному бізнесу, кіберволонтерам за підтримку України у розбудові кібербезпекових спроможностей та відсічі агресії в кіберпросторі. Також вона наголосила на важливості своєчасного обміну інформацією про кіберзагрози.
«Інформаційний обмін ефективний тоді, коли його результатом є, в першу чергу, недопущення реалізації кібератак або руйнування cyber kill chain зловмисників. В умовах війни немає часу зволікати із цим», – акцентувала Наталія Ткачук.
У рамках візиту відбулася робоча зустріч Наталії Ткачук з Командувачем Французького кіберкомандування генерал-майором Аймеріком Боннемезон. Ця зустріч підкреслила важливість двостороннього співробітництва та обміну досвідом між країнами для боротьби з кіберзагрозами, зокрема з боку російської федерації.
Крім того, Секретар НКЦК провела низку робочих зустрічей на високому рівні з французькими посадовцями. Ці дискусії були спрямовані на зміцнення міжнародного співробітництва у сфері кібербезпеки, розвиток державно-приватного партнерства та посилення роль України у розбудові колективної кіберстійкості ЄС.