Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.08.2024, 15:57

За ініціативи НКЦК в Україні розпочав роботу перший вітчизняний кіберполігон Cyber Range UA

202408274.jpegУ Національному авіаційному університеті, 23 серпня, відбулась офіційна презентація першого національного кіберполігону Cyber Range UA. Це – сучасна платформа, яка надає українським кіберспеціалістам з державних установ, підприємств критичної інфраструктури, приватного сектору та академічної спільноти можливість проходити навчання та відпрацьовувати навички активної протидії кіберзагрозам.

У заході взяли участь заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков, заступниця Міністра з питань стратегічних галузей Ганна Гвоздяр, в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук, представники основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки та приватних компаній. Представив національний кіберполігон CEO Cyber Unit Technologies, к.ф-м.н., доцент кафедри кібербезпеки НАУ Єгор Аушев.20240827.jpg

Cyber Range UA –  це віртуальне середовище для емуляції інфраструктур та кібератак, доступне для всіх кіберспеціалістів країни. Одночасно на кіберполігоні можуть тренуватись кілька десятків спеціалістів, які, працюючи в командах, вчитимуться реагувати на інциденти в умовах, максимально наближених до реальних.

Наразі кіберполігон має 15 сценаріїв і їх кількість буде постійно збільшуватися.Кожен сценарій представляє собою віртуальну симуляцію реальних кібератак, з якими Україна зіткнулася за останні роки, включаючи складні АРТ-атаки російських хакерських груп, що щоденно атакують нашу країну.

202408272.jpeg«Кіберполігон був створений за ініціативою НКЦК як важливий компонент виконання Стратегії кібербезпеки України. Для НКЦК, як національного координатора, пріоритетом є посилення спроможностей національної системи кібербезпеки та забезпечення ефективної взаємодії між різними секторами та суб'єктами. Саме тому Cyber Range UA функціонуватиме як відкрита платформа, і ми запрошуємо представників академічної спільноти, приватного сектору та державних органів долучатися до створення якісних і доступних навчальних програм у сфері кібербезпеки. Це надасть можливість майбутнім кіберфахівцям удосконалювати свої навички, сприяючи появі в Україні нових інноваційних продуктів та проєктів у цій сфері», – сказав заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк.

Спочатку на Cyber Range UA проходитимуть тренування представники державних установ, підприємств критичної інфраструктури та студенти Національного Авіаційного Університету. Водночас платформа буде доступна і для приватних компаній та інших навчальних закладів, що забезпечить обмін досвідом та взаємодію між різними секторами та суб’єктами забезпечення кібербезпеки для вдосконалення національної системи кібербезпеки.

202408271.jpgКерівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук наголосила, що у провідних кібербезпекових країнах таких як США та Ізраїль власні кіберполігони є практично в кожному ІТ-виші. «Для України це дуже важливий перший крок у цьому напрямку, що сприятиме підготовці найкращих фахівців та перетворення України на лідера у сфері кібербезпеки».

Перші випробування кіберполігону відбулися під час дводенних кіберзмагань INCIDENT RESPONSE DAYS 3.0 22-23 серпня 2024 року. У них взяли участь профільні фахівці державного сектору та студенти навчальних закладів.

Основною метою заходу є підвищення рівня кваліфікації та практичних навичок спеціалістів у сфері кібербезпеки, виконуючи завдання максимально наближені до реальних інцидентів.

Переможцями INCIDENT RESPONSE DAYS 3.0 стали:

202408273.jpeg22 серпня: перше місце – команда Dcua та друге – ⁠Persistent Peacock Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», третє місце – команда Збройних сил України Mav3rik.

23 серпня: перше місце – команда Нафтогазбезпеки ByteMe. Друге місце команда Державної прикордонної служби України (ДПСУ) ⁠dotXYZ, третє місце – команда ДКІБ СБ України ⁠SDCM.

Cyber Range UA – це спільний проєкт Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України, Національного авіаційного університету та компанії Cyber Unit Technologies. Створення кіберполігону та проведення Incident Response Days здійснювалось за підтримки CRDF Global в Україні та Державного департаменту США. У розробці архітектури та концепції роботи кіберполігону брали участь представники НКЦК, Служби безпеки України, Національного банку України, Збройних Сил України, НЕК «Укренерго», а також фахівці компанії IBM, яка має великий досвід побудови кіберполігонів для державних та приватних замовників по всьому світу