Рішення РНБО України: Фінансування сектору безпеки і оборони у 2025 році
Відповідно до Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» та Бюджетного кодексу України РНБО України прийняла рішення «Про пропозиції до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», введене в дію Указом Президента України від 2 жовтня 2024 року № 683.
Згідно з рішенням РНБО України Кабінету Міністрів України доручено передбачити на 2025 рік загальний фінансовий ресурс для органів сектору безпеки і оборони України на рівні не менше 26,3% валового внутрішнього продукту.
Крім того, визначено завдання щодо забезпечення можливості збільшення у 2025 році обсягу видатків на національну безпеку і оборону України з урахуванням воєнно-політичної обстановки та бюджетного законодавства. Отже, протягом цього бюджетного періоду у разі необхідності Уряд має приймати рішення щодо виділення додаткового фінансового ресурсу для органів сектору безпеки і оборони на забезпечення нагальних потреб, зокрема з резервного фонду державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Також у 2025 році слід вжити в установленому порядку заходів щодо забезпечення своєчасного та у повному обсязі фінансування для органів сектору безпеки і оборони України на виплату грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських. Забезпечення належного утримання особового складу сил безпеки і оборони, реалізація соціальних гарантій є важливими напрямками, які знаходяться на постійному контролі Президента України Володимира Зеленського та РНБО України.
Водночас визначено пріоритетні напрями, які потребуватимуть належного фінансування з метою досягнення достатнього рівня оборонних спроможностей держави для стримування подальшої ескалації збройної агресії з боку російської федерації проти України.
Органам сектору безпеки і оборони України доручено вжити заходів щодо посилення фінансової дисципліни у сфері управління бюджетними асигнуваннями та забезпечення цільового, ефективного і результативного використання бюджетних коштів.