НКЦК разом з партнерами провів змагання з кібербезпеки UA-EE Cyber Shield
Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) разом із Міністерством цифрової трансформації України, Службою безпеки України, Посольством Естонії 9 – 11 грудня 2024 року провів масштабні змагання з кібербезпеки «UA-EE Cyber Shield». Захід організовано в рамках Талліннського механізму з метою посилення кіберстійкості та обміну досвідом між Україною й Естонією.
Метою заходу стало надання учасникам знань та практичних навичок з попередження, виявлення й реагування на сучасні кіберзагрози. Реалістичні сценарії кіберінцидентів дозволили учасникам працювати в умовах, максимально наближених до реальних атак, підвищуючи професійний рівень фахівців державних органів, критично важливих підприємств, студентів та курсантів профільних університетів.
Змагання урочисто відкрили заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк, заступниця Міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан, та Прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал. У вступних промовах наголошувалося на важливості зміцнення міжнародного партнерства та обміну практичними знаннями у протидії кіберзагрозам.
«Спільні навчання з естонськими партнерами – це більше, ніж обмін досвідом. Це можливість удосконалити наші підходи до кіберзахисту, враховуючи реальні загрози та виклики. Естонія першою відчула на собі російські кібератаки, і їхні практичні знання допомагають нам краще готуватися до можливих сценаріїв. Важливо, щоб досвід України та Естонії став прикладом для масштабування та співпраці з іншими країнами-партнерами. Лише через постійні спільні тренування ми зможемо створити кіберкоаліцію, яка працюватиме не лише на папері, а стане реальним інструментом протидії кіберзагрозам», – зазначив Сергій Демедюк.
У змаганнях взяли участь 250 учасників, об'єднаних у 25 синіх команд, які працювали у реалістичному симуляційному середовищі. Учасники демонстрували свої навички з реагування на складні кіберінциденти та розробляли ефективні стратегії захисту критичних систем.
Переможцями змагань стали: команда mav3rik Збройних Сил України
Також були відзначені команди за номінаціями:
- Task Solver – команда dcua Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського
- SITREP Situation Report – команда Lie-Fi Державного центру кіберзахисту
- Cooperation – команда Cyber 7 – Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ
Захід відбувся за сприяння Кампусу CDTO, AmonSul та за технологічної підтримки Академії електронного урядування, Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV), компанії CybExer.