Роль жінок у зміцненні кіберстійкості України стала головною темою засідання Національного кластера кібербезпеки
У вівторок, 17 грудня, відбулося 32-ге засідання Національного кластера кібербезпеки на тему: «Роль жінок у забезпеченні кіберстійкості України: виклики та перспективи». Захід організовано Національним координаційним центром кібербезпеки при РНБО України спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Фундації жіночого лідерства та стратегічних ініціатив та Дата-центру «Парковий».
«Залучення жінок до сфери кібербезпеки значно підсилює нашу здатність протидіяти кіберзагрозам. Жінки мають унікальне мислення, яке доповнює підходи чоловіків, створюючи синергію, що дозволяє успішно вирішувати найскладніші завдання. Ми повинні сприяти тому, щоб більше жінок та дівчат знаходили своє місце в кіберсфері, адже їхній потенціал здатний посилити нашу спроможність на всіх рівнях — від оперативних дій до стратегічного планування та ухвалення ключових рішень», – сказав заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк, відкриваючи захід.
Захід об’єднав представників державного, приватного, освітнього секторів, громадських та донорських організацій, а також медіа-спільноти, які працюють у сфері кібербезпеки. Учасники обговорили ключові виклики та перспективи розширення участі жінок у зміцненні національної кіберстійкості, а також шляхи залучення молоді до кіберсфери через освіту, професійні програми та кар’єрне зростання, що сприятиме посиленню кадрового потенціалу та технологічного розвитку України.
«Під час повномасштабного вторгнення рф залучення жінок до сфери кібербезпеки — це не просто питання рівності чи дотримання міжнародних стандартів. Це життєва необхідність для зміцнення національної безпеки та забезпечення стійкості держави. Жінки завжди відігравали важливу роль у розвитку нашої країни, і сьогодні їхній внесок стає ще більш значущим. Ми маємо створювати можливості для професійного зростання та розвитку на всіх рівнях — від здобуття освіти до керівних посад, сприяючи залученню нових талантів у сферу кібербезпеки. Це не лише зміцнює нашу економіку та технологічний розвиток, але й сприяє спільній перемозі в боротьбі за майбутнє України», – зазначила керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук.
Окрему увагу під час заходу було приділено практичним завданням, які учасники виконували в рамках групових сесій. Напрацьовані ідеї та пропозиції увійдуть до національної ініціативи підвищення гендерної рівності та залучення жінок до стратегічних і оперативних завдань у кіберпросторі України.