Україна має значні досягнення в розвитку жіночого лідерства в кібербезпеці
Керівниця служби з інформаційної та кібербезпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України, секретар Національного координаційного центру кібербезпеки Наталія Ткачук взяла участь у семінарі ОБСЄ з питань гендерних аспектів у сфері кібер/ІКТ-безпеки, що відбувся 25-26 березня у місті Сараєво, Боснія і Герцеговина.
Захід, організований Департаментом транснаціональних загроз ОБСЄ за підтримки Місії ОБСЄ в Боснії і Герцеговині та уряду Великої Британії, став важливим кроком до сприяння гендерній різноманітності та розширенню прав і можливостей жінок у сфері кібербезпеки.
Дводенний семінар об’єднав експертів і представників політичних відомств у сфері кібербезпеки країн Східної та Південно-Східної Європи, які обговорювали стратегії інтеграції гендерних перспектив у державні політики кібербезпеки.
У своєму виступі Наталія Ткачук поділилася практичними кроками, що здійснюються Україною під егідою Національного координаційного центру кібербезпеки щодо посилення участі жінок в кібербезпеці.
«Для України збільшення ролі жінок у критичних сферах національної безпеки та економіки з метою забезпечення їх сталого функціонування в умовах війни є питанням виживання нації. І однією з таких ключових сфер є сфера ІКТ та кібербезпеки, – наголосила Наталія Ткачук. – Тому ми обʼєднали державу, бізнес, громадянське суспільство, молодь, міжнародних партнерів в рамках Національної ініціативи, започаткованої НКЦК, та крок за кроком долаємо гендерні розриви у сфері кібербезпеки».
Учасники заходу високо оцінили досягнення України щодо просування ролі жінок у кібербезпеці, наголосивши, що український досвід та комплексні підходи можуть стати прикладом для мотивації інших країн Східної та Південно-Східної Європи.
У рамках семінару проводилися практичні вправи, спрямовані на вивчення інтеграції гендерних аспектів у 16 заходах зміцнення довіри (CBMs) у сфері кібер/ІКТ-безпеки ОБСЄ та важливість різноманітних перспектив у протидії кіберзагрозам. У рамках обговорення також було висвітлено регіональні та міжнародні ініціативи, орієнтовані на розширення прав і можливостей жінок у кібербезпеці, демонструючи найкращі практики в політичній, економічній, соціальній та технічній сферах.
Семінар створив динамічне середовище для співпраці, підкресливши цінність регіонального партнерства у боротьбі з транскордонною природою кіберзагроз. Сприяючи гендерній різноманітності, захід підтвердив, що збільшення участі жінок у кібербезпеці сприяє стабільності та забезпеченню більш інклюзивної політики.
НКЦК запрошує доєднатися до Національної ініціативи з розвитку жіночого лідерства в кібербезпеці, започаткованої НКЦК у вересні 2024 року для посилення ролі жінок у кібербезпецію. Звертайтесь за електронною адресою: womenincyber@ncscc.gov.ua.