Побороти ворожу брехню: Центр протидії дезінформації працює вже понад 4 роки
Понад чотири роки при Раді національної безпеки і оборони України функціонує Центр протидії дезінформації (ЦПД). За цей час виявлено 21 335 інформаційних загроз.
Діяльність ЦПД є важливою складовою безпеки інформаційного простору України, адже основна увага роботи Центру зосереджена на протидії поширенню неправдивої інформації та боротьбі з інформаційним тероризмом.
«Загальне охоплення наших матеріалів у медіа перевищило 1,7 млрд. І це не про популярність, а про потребу в правдивій інформації, — говорить керівник ЦПД Андрій Коваленко. — Ми присутні у Telegram, Facebook, Instagram, Tik Tok, Viber, Youtube, маємо свій вебсайт та авторський проєкт «Центр дослідження MордоRU».
Центр також співпрацює з блогерами з Європи та США, аудиторія яких сягає 10 млн підписників. Колектив Центу спільно протидіє дезінформації з Meta, Google, Tik Tok. Залучає до співпраці українських інфлюенсерів та блогерів, які, зокрема, виготовляють дитячий контент.
ЦПД веде спільні проєкти з United24, «Історією без міфів», Bihus.info, VoxCheck та багатьма іншими. Так, Центр працює з усіма українськими спецслужбами та державними органами, має партнерів серед неурядових і міжнародних організацій. Зокрема, успішні проєкти втілено у партнерстві з ГУР МО України.
ЦПД спільно з партнерами відстежує діяльність російських дезінформаційних мереж, що працюють у країнах Європи.
«Центр співпрацює з партнерами з 30-ти країн, бере активну участь у міжнародних форумах та семінарах. Триває постійний обмін інформацією з 65 інституціями, серед яких NATO», — пояснює Андрій Коваленко.
Нині за сприяння Центру заблоковано тисячі каналів дезінформації, зірвано низку ворожих інформаційних кампаній, викрито низку агентів впливу.
«Але найцінніший для нас результат – це довіра людей і зростання спільноти однодумців», — резюмує Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Нагадаємо, Центр протидії дезінформації є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України, утвореним відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про створення Центру протидії дезінформації», уведеного в дію Указом Президента України від 19 березня 2021 року № 106.