Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату08.05.2025, 09:32

Сергій Прокопенко: Впровадження суверенного штучного інтелекту дозволить значно посилити спроможності України у протидії сучасним кіберзагрозам

NKCK 08052025.jpgКерівник управління забезпечення діяльності НКЦК служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України Сергій Прокопенко взяв участь у конференції «InfoSec Ukraine2025», що відбулася у Києві у вівторок, 6 травня.

У рамках панельної дискусії «Україна на кіберфронті: уроки гібридної війни» відбулося обговорення актуального ландшафту кіберзагроз, посилення взаємодії між державним та приватним сектором, використання українського досвіду іноземними партнерами для розбудови кіберстійкості в Європі.

НКЦК на постійній основі аналізує тренди кібератак і ризики кібербезпеки для прогнозування та попередження загроз національній безпеці.

NKCK 08052025 3.jpgСергій Прокопенко окреслив основні тенденції у кіберпросторі:

«Ми вже працюємо над створенням суверенного Ші в інтересах сектору безпеки і оборони. Його впровадження дозволить значно посилити спроможності держави у протидії сучасним загрозам, зокрема у кіберпросторі», — сказав Сергій Прокопенко.

NKCK 08052025 1.jpgУчасники відзначили тенденцію урахування партнерами українського досвіду стійкості у кібервійні з рф під час реформування правового поля у сфері кібербезпеки на європейському рівні та необхідність подальшого обміну досвідом у рамках спільних механізмів протидії кібер-, інформаційним та гібридним загрозам на рівні ЄС-Україна. НКЦК вже провів декілька спільних навчальних заходів для європейських партнерів. Наразі фахівці готують практичний тренінг із забезпечення стійкості з урахуванням досвіду України у війні проти рф.

Конференція «InfoSec Ukraine 2025» об'єднала українських та міжнародних експертів для обговорення інновацій та рішень у сфері інформаційної та кібербезпеки.