Представники НКЦК взяли участь у засіданні круглого столу «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки»
Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк і керівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України – секретар НКЦК Наталія Ткачук 29 листопада 2022 року взяли участь у засіданні круглого столу «Формування національної рамки кваліфікації з кібербезпеки».
Під час заходу представники Апарату РНБО України, Міністерства оборони України, Держспецзв’язку, Служби безпеки України та інших суб’єктів національної системи кібербезпеки обговорили перспективи реформ та подальші плани щодо підготовки фахівців.
«Успіхам нашої держави на кіберфронті ми завдячуємо саме висококваліфікованим фахівцям. Тому нині один з пріоритетів – збільшувати якісний кадровий потенціал держави у сфері кібербезпеки як у приватному, так і в державному секторі. Запровадження професійних стандартів сприятиме суттєвому підвищенню якості освіти», – сказав заступник Секретаря РНБО України.
Керівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України наголосила, що під час роботи над Стратегією кібербезпеки України закладалося бачення необхідності розвитку кадрового потенціалу національної системи кібербезпеки на стратегічному рівні як один з першочергових пріоритетів.
«Для досягнення кіберстійкості була визначена стратегічна ціль – «Професійне вдосконалення», яка передбачає, що Україна здійснить докорінну реформу системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері кібербезпеки, а також вживе заходів для збереження наявного кваліфікованого кадрового потенціалу суб’єктів кібербезпеки. Адже для забезпечення кадрового потенціалу, зокрема, державного сектору кібербезпеки недостатньо лише здійснити підготовку якісних кадрів – не менш важливо їх втримати», – зазначила Н. Ткачук.
Цього року за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» були розроблені перші шість професійних стандартів для таких професій: розробник систем захисту інформації, адміністратор мереж і систем, фахівець сфери захисту інформації, аналітик з безпеки інформаційно-телекомунікаційних систем, фахівець з питань безпеки та інструктор-методист з інформаційної безпеки та кібербезпеки. З-поміж найближчих планів – підготовка профстандартів для інших професій у сфері кібербезпеки, а також створення системи кваліфікаційних центрів, де фахівці зможуть підтверджувати відповідність своїх знань та навичок посадам, на які претендують або які обіймають.