Україна поглиблює співпрацю з кібербезпековими агенціями ЄС, НАТО та Румунії
Делегація представників основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки України на чолі з секретарем Національного координаційного центру кібербезпеки, керівником служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Наталією Ткачук 11 квітня 2024 року за сприяння Національного директорату Румунії з кібербезпеки відвідала низку аналітичних центрів, навчальних закладів, представництв ЄС та НАТО, державних органів Румунії та міжнародних компаній у сфері забезпечення кібербезпеки та протидії кіберзагрозам.
У заходах взяли участь представники Апарату РНБО України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Міністерства закордонних справ України та Національного банку України.
Учасники мали нагоду ознайомитися з діяльністю Європейського центру компетенції з кібербезпеки (ЕССС), Євроатлантичного центру стійкості (EARC), Проєктного Офісу Конвенції Ради Європи з кіберзлочинності (C-PROC), Національного директорату Румунії з кібербезпеки (DNSC), а також Політехнічним університетом Бухареста.
Під час зустрічі з керівником Європейського центру компетенції з кібербезпеки (ЕССС) Лукою Тагліаретті було обговорено перспективні напрями взаємодії та передано лист за підписом Секретаря РНБО України Олександра Литвиненка про наміри щодо партнерства та співпраці НКЦК з ECCC. Також обговорено участь України у програмах ЕССС «Digital Europe» та «Horizon Europe».
«Для нашої країни налагодження практичної взаємодії з Європейським центром компетенції з кібербезпеки стане надзвичайно важливим кроком на шляху євроінтеграції та посилення національної системи кібербезпеки», – зазначила секретар НКЦК Наталія Ткачук.
У ході візиту проведено зустрічі з представниками Євроатлантичного центру стійкості та Проєктного Офісу Конвенції Ради Європи з кіберзлочинності, під час яких обговорено реалізовані спільні проєкти та плани на 2024 рік, а також додаткові можливості щодо співробітництва. Крім того, на базі Національного директорату Румунії з кібербезпеки (DNSC) відбулась зустріч української делегації з румунськими державними та правоохоронними органами у сфері забезпечення кібербезпеки та протидії кіберзагрозам для поглиблення взаємодії та швидкого реагування на спільні кіберзагрози.
Також під час зустрічі з представниками Політехнічного університету Бухареста домовились щодо участі студентів румунського вишу у навчаннях та хакатонах, які проводяться в Україні за ініціативи НКЦК та можливості участі українських студентів із відповідних вишів у аналогічних міжнародних змаганнях, які проводяться румунською Політехнікою.
Під час зустрічей Наталія Ткачук подякувала партнерам за підтримку України та зазначила, що ефективна міжнародна співпраця є важливою умовою посилення спроможностей нашої держави із протидії кіберзагрозам рф, а також запорукою розбудови колективної кіберстійкості.