Зміцнюємо співпрацю з ЄС у сфері кібербезпеки: представники НКЦК зустрілись з послами ЄС Комітету з питань політики та безпеки
Українська делегація на чолі з керівником служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретарем НКЦК Наталією Ткачук, а також представниками Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Служби безпеки України 3 липня 2024 року зустрілась з послами Європейського Союзу Комітету з питань політики та безпеки у м. Брюссель (Бельгія).
Захід відбувся за підтримки Постійного представництва Естонії при Європейському Союзі та мав на меті поглибити розуміння поточних викликів та можливостей у сфері кібербезпеки в Україні серед послів ЄС. Представники української делегації поділилися досвідом, отриманим Україною в ході протистояння кіберагресії рф, та рекомендаціями для партнерів щодо посилення національної кібербезпеки в умовах потенційного воєнного конфлікту, а також оновлену інформацію щодо поточного стану та майбутніх ініціатив у сфері кібербезпеки в Україні.
Керівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар НКЦК Наталія Ткачук зазначила, що зустріч є важливим кроком для зміцнення співпраці між Україною та Європейським Союзом у сфері кібербезпеки.
«Ми вдячні партнерам за сприяння у розбудові Національної системи кібербезпеки України та протидії російській кіберагресії, яка почалася ще у 2014 році. На сьогодні, Україна отримала унікальний досвід та спроможності із протидії кібератакам та спеціальним інформаційним операціям ворога в умовах повномасштабної війни. Але країна-терорист веде цинічну та зухвалу кібервійну не лише проти України, вона розпочала її проти наших союзників – країн ЄС та НАТО, здійснюючи атаки на критичну інфраструктуру, акції кібершпигунства, втручаючись у виборчі процеси, системи супутникового мовлення та цивільної навігації ЄС», – сказала Наталія Ткачук.
Секретар НКЦК також зазначила, що кібератаки рф супроводжуються масштабними дезінформаційними компаніями та використовуються як інструмент спеціальних інформаційних операцій ворога проти громадян ЄС.
«Наш обов’язок посилити колективну кібероборону Європи через максимальне залучення українського досвіду та набутих спроможностей, а також формування спільних проактивних заходів протидії», – наголосила Н.Ткачук
У рамках робочого візиту до м. Брюссель також відбулась низка робочих зустрічей, зокрема, з представниками Європейської служби зовнішніх справ (EEAS) та Генерального директорату з питань комунікаційних мереж, контенту та технологій (DG CNECT). Під час зустрічі обговорювалися шляхи зміцнення співпраці між Україною та Європейським Союзом у галузі кібербезпеки, посилення санкційної політики ЄС проти рф у зазначеній сфері, обмін передовим досвідом та розробка спільних проєктів. Також сторони обговорили ключові аспекти та підготовчі питання щодо третього раунду кібердіалогу Україна-ЄС.