Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату31.10.2024, 16:17

Зміцнюємо трансатлантичне партнерство: Наталія Ткачук взяла участь у засіданні Керівного комітету НАТО CCDCOE

NATO 310102024.jpgКерівник служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України, секретар Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) Наталія Ткачук 29 жовтня 2024 року взяла участь у засіданні Керівного комітету Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (NATO CCDCOE), що відбулося у місті Шпіц, Швейцарія. Серед основних питань щодо діяльності Центру обговорювали ключові досягнення співпраці з Україною.

Під час свого виступу Наталія Ткачук поділилася досвідом України у протидії російській агресії в кіберпросторі та підкреслила значимість взаємодії України з країнами НАТО для забезпечення національної та глобальної кіберстійкості й міцності трансатлантичного партнерства.

«Участь України у діяльності CCDCOE є не лише важливим кроком на шляху до інтеграції у європейські та євроатлантичні оборонні структури - унікальний досвід нашої держави із протидії російській кіберагресії є важливим для посилення колективної кібербезпеки в умовах відкритої та цинічної кібервійни, яку країна-терорист розпочала також і проти країн НАТО», – наголосила Наталія Ткачук.

Україна приєдналася до НАТО CCDCOE у 2022 році та за координації НКЦК постійно розширює співпрацю з Центром, залучаючи експертів до спільних дослідницьких проєктів, навчальних програм та стратегічних ініціатив. Українські фахівці беруть участь у навчаннях НАТО, таких як «Locked Shields», «Crossed Swords» та «Cyber Coalition», що підвищує їхні тактичні та стратегічні кібернавички для протидії сучасним загрозам. Співпраця з партнерами також передбачає доступ до спеціалізованих навчальних курсів і платформ для обміну інформацією, що є основою для ефективного реагування на кіберзагрози в реальному часі.

Також в цьому році за підтримки Люксембургу започатковано проєкт, спрямований на підвищення кваліфікації українських фахівців через програму стажувань у CCDCOE для науковців, який є важливим внеском у підготовку нової генерації кіберлідерів України.

Зважаючи на стратегічне значення кібероборони та інформаційної стійкості Україна посилюватиме співпрацю з Центрами передового досвіду НАТО, що сприятиме об’єднанню зусиль у всіх доменах оборони та створюючи ефективну синергію між кіберпростором і традиційними оборонними структурами.