Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату21.05.2025, 11:17

НКЦК ініціював включення кіберзмагань до складу військово-технологічного спорту

27.jpgНа базі Національного університету фізичного виховання і спорту України у вівторок, 20 травня, за участі Президента України Володимира Зеленського відбувся форум «Інновації та розвиток у спорті в умовах війни». Захід став ключовою платформою для обговорення сучасних викликів і перспектив у сфері адаптивного, ветеранського та військово-технологічного спорту.

Звертаючись до учасників форуму Президент України наголосив на тому, що ветерани війни є невіддільною частиною нашого суспільства.

1747767120.jpg«Ветерани – це наші герої. Це невіддільна частина суспільства. Ми повинні зрозуміти, що в нашому просторі ветерани мають почуватися, як усі інші. Іще – з великою повагою до них за те, що вони зробили, захистили нашу незалежність», – сказав він.

Володимир Зеленський також підкреслив важливість розбудови спортивної інфраструктури, розвитку інноваційних форматів фізичної підготовки та інтеграції молоді у процес створення майбутнього, яке враховує потреби ветеранів у мирному житті.

8.jpgФорум об’єднав представників державного сектору, оборонної сфери, спортивної спільноти, ветеранів, науковців та експертів із технологій і безпеки. У фокусі окремої панелі – «Військово-технологічний спорт» – було презентовано нову модель підготовки фахівців через симуляційні, кібернетичні й роботизовані практики. Цей вид спорту також розглядається як ефективний інструмент фізичної та психологічної адаптації ветеранів, оскільки сприяє розвитку моторики, координації, м’язової активності та мислення. Крім того, таким видом спортом зможуть займатися навіть ті, хто втратив кінцівки під час війни, бо «це не просто тренування – це повернення до життя».

За ініціативи Національного координаційного центру кібербезпеки, що є робочим органом РНБО України, до складу військово-технологічного спорту офіційно було включено кіберзмагання (формат CTF). Такий крок є стратегічно важливим у контексті формування професійного кадрового резерву у сфері кібербезпеки, популяризації технологічних навичок серед молоді та розбудови інноваційної інфраструктури захисту країни.

До обговорення в панельній дискусії долучилися представники Міністерства оборони, Міністерства молоді та спорту, Міністерства цифрової трансформації, Головного управління розвідки та Ради національної безпеки і оборони України.

29.jpgЗокрема, Заступник Секретаря РНБО України Сергій Демедюк акцентував на необхідності інституалізації нової моделі військово-прикладного спорту, що поєднує фізичну активність, інтелектуальні виклики та технологічні знання.

«Військово-технологічний спорт – це нова платформа підготовки спеціалістів, що поєднує практику, досвід, технології та інновації. Ми маємо чітке розуміння: лише системна підготовка та створення умов для реалізації потенціалу українських фахівців – запорука національної безпеки в умовах гібридної війни», – зазначив Сергій Демедюк.

28.jpgОкремо він підкреслив, що ключовим пріоритетом є захист інфраструктури, яка забезпечує розробку, управління та бойове застосування дронів, наземних роботизованих систем і систем зв'язку.

Саме з цією метою НКЦК було включено до військово-технологічного спорту змагання формату CTF, де учасники відпрацьовують практичні навички виявлення й нейтралізації кіберзагроз, які можуть бути спрямовані, зокрема на цю інфраструктуру. Такий підхід дозволяє формувати готовність фахівців до протидії реальним кібератакам у сфері військових технологій.

У ході дискусії обговорювались такі ключові теми як «кадровий голод» інструкторів у сферах БПЛА та кібербезпеки; формування навичок з раннього віку: інтеграція військово-технологічного спорту в систему освіти; використання технологій для розмінування, рятувальних операцій, ліквідації наслідків катастроф; технології як засіб реабілітації ветеранів; військово-технологічний спорт як майданчик для працевлаштування молодих спеціалістів і ветеранів.

У межах форуму, за підтримки НКЦК, також відбулися практичні змагання за Кубок України з військово-технологічного спорту в трьох дисциплінах:

Змагання продемонстрували високий рівень підготовки учасників та важливість впровадження спортивних форматів для розвитку прикладних військових і технічних навичок.

НКЦК продовжує системну роботу над створенням національної екосистеми кіберстійкості. Інтеграція кіберзмагань до структури військово-технологічного спорту – це ще один важливий крок на шляху до формування сучасної моделі оборони, у якій спорт, наука та технології працюють на спільну мету – захист України.