Програма реінтеграції ветеранів «Кіберзахисники» сприятиме підвищенню кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки
За підтримки Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України розпочалось навчання ветеранів і ветеранок за програмою реінтеграції «Кіберзахисники». Головна мета програми полягає у створенні умов для отримання ветеранами необхідних навичок та знань для успішної кар'єри у сфері кібербезпеки. Проєкт передбачає комплексне навчання з кіберзахисту та кібероборони, а також сприяє працевлаштуванню в державному секторі або інституціях сектору кібербезпеки України.
«Цей проєкт є особливим для нашої команди. Адже ми не лише прагнемо підвищити кадровий потенціал країни у сфері кібербезпеки, а й висловити подяку всім ветеранам і ветеранкам. Змінити свою професійну сферу – великий виклик, але разом із вашим бажанням та підтримкою нашої команди ми впевнені у досяжності цієї мети», – наголосила керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України, Секретар НКЦК Наталія Ткачук.
Секретар Національного координаційного центру кібербезпеки подякувала ветеранам за внесок у захист України, підкреслюючи безцінний вклад, хоробрість і самовідданість кожного з них.
«Кожен із вас, ризикуючи власним життям і здоров’ям, став на захист нашої держави від початку військової агресії з боку рф. Ваш героїзм не лише визначав хід подій на полі бою, але й давав нам можливість крок за кроком працювати над посиленням національної системи кібербезпеки. І ми надзвичайно вдячні вам за це», – додала Наталія Ткачук.
Протягом чотирьох місяців програми учасники:
- проходитимуть навчання від провідної української компанії з кібербезпеки Cyber Unit Technologies у сфері аналітики, OSINT, аудиту та пентесту;
- поглиблюватимуть знання англійської мови у школі British Council;
- отримують кар'єрне консультування від платформи з працевлаштування та рекрутингової агенції Lobby X;
- матимуть психосоціальну підтримку для успішної реінтеграції в суспільство після повернення з війни.
Впродовж курсу учасники, з-поміж іншого, вивчатимуть принципи кібербезпеки та їх застосування, техніки шифрування та їх роль у захисті інформації, а також розпізнавання та реагування на різноманітні типи кібератак.
Реінтеграційна програма «Кіберзахисники» реалізовується Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF Global) та компанією Cyber Unit Technologies за підтримки Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України та Міністерства у справах ветеранів України.