Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату16.04.2025, 10:21

Команда НКЦК стала переможцем на хакатоні НАТО у Франції

NKCK 16042025 1.jpgУ Франції впродовж 7-11 квітня було проведено щорічний NATO TIDE Hackathon, який зібрав найкращих розробників та інженерів з 11 країн та НАТО. Команда /\/CSCC, яка представляла НКЦК на цих змаганнях, із першого разу стала переможцем, розробивши рішення з найвищим потенціалом для практичного впровадження.

Загалом у заході взяли участь 28 команд, п’ять з яких були з України. Протягом чотирьох днів учасники працювали над створенням рішень для посилення безпеки та підвищення обороноздатності в умовах сучасних викликів.

NKCK 16042025 3.jpgУ ході хакатону вирішувалися три завдання, що вимагали активного застосування штучного інтелекту:
• аналітика кіберзагроз з використанням ШІ (AI-Driven Cyber Threat Intelligence);
• генерація відео з використанням ШІ (AI-Driven Video Generation);
• робота з картами через голосове управління (Exploring Maps through Voice Commands).

NKCK 16042025 4.jpgКоманда НКЦК представила інноваційний проєкт у категорії голосового управління картами. Особливістю рішення стало не лише використання штучного інтелекту, а й можливість роботи за відсутності підключення до інтернету, що підвищує ефективність його практичного застосування в умовах сучасних бойових дій. Як результат – проєкт /\/CSCC отримав найвищі оцінки за ефективність та потенціал до впровадження.

NKCK 16042025 2.jpgІнші українські команди також посіли високі місця у хакатоні, що підтвердило високий рівень наших спеціалістів та наявність практичного досвіду у розробці інноваційних рішень для оборонної сфери.

Україна посідає місце регіонального лідера у сфері кібербезпеки і новітніх технологій, демонструючи готовність ділитися досвідом і знаннями з союзниками для спільної протидії загрозам та підвищення обороноздатності.