Наталія Ткачук: Маємо обʼєднувати зусилля, обмінюватися досвідом і знаннями для посилення колективної кібербезпеки Європи
Керівниця Служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України, секретар Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) Наталія Ткачук взяла участь у міжнародному заході «CyberSecure Trends 2025: виклики, інновації та перспективи розвитку», що став платформою для обговорення сучасних загроз, стратегій кіберзахисту та технологічних інновацій у кібербезпеці.
Відкриваючи захід, секретар НКЦК підкреслила важливу роль тісної взаємодії між державними установами, приватним сектором, науковою та академічною спільнотою у формуванні ефективних механізмів кібербезпеки. Вона також акцентувала на необхідності зміцнення співпраці з європейськими партнерами та відзначила важливість спільного проєкту з ЄС Erasmus+ SECURE.
«Кіберагресія рф є загрозою не лише для України – країни Євросоюзу ще більш вразливі до неї. Тому ми маємо обʼєднувати наші зусилля, обмінюватися досвідом та знаннями для посилення колективної кібербезпеки Європи», – наголосила Наталія Ткачук.
Однією з головних тем події стала презентація проєкту Erasmus+ SECURE, що сприяє розвитку освітніх програм у сфері кібербезпеки та посиленню міжнародної співпраці.
Серед учасників заходу – провідні експерти з академічного середовища, представники індустрії та урядових структур, які обговорили актуальні тенденції у розвитку стільникових мереж, їх кіберзахисту, роль штучного інтелекту у забезпеченні безпеки, а також перспективи квантової безпеки. Окремо обговорювалися питання освіти та підготовки кадрів у сфері кібербезпеки, а також інтеграції новітніх технологій у навчальний процес, що є важливим фактором у створенні стійкої та ефективної системи кібербезпеки.